Artykuły - Wiadomości


 
Polityka wynagrodzeń w sektorze finansowym - najistotniejsze regulacje  - zdjęcie

Polityka wynagrodzeń w sektorze finansowym - najistotniejsze regulacje

24-03-2023

Już w dniach 19-20.04.2023r. w formule on-line odbędzie się warsztat dotyczący polityki wynagrodzeń w instytucjach finansowych. W trakcie wydarzenia eksperci podpowiedzą między innymi jak ustalać, monitorować oraz kontrolować systemy wynagrodzeń w sektorze finansowym.

Czytaj więcej

 
Potrzebna wiedza na trudne czasy: co to jest windykacja polubowna i dlaczego powinien to wiedzieć nie tylko każdy zadłużony - zdjęcie

Potrzebna wiedza na trudne czasy: co to jest windykacja polubowna i dlaczego powinien to wiedzieć nie tylko każdy zadłużony

24-03-2023

Dłużnikiem może zostać tylko osoba, która wydaje ponad stan, nie potrafi zarządzać swoimi finansami i zupełnie straciła kontrolę nad spłatą swoich zobowiązań. To mit! Wystarczy dłuższa choroba, która uniemożliwi pracę, a brak regularnych dochodów przełoży się na zwlekanie z terminową zapłatą rachunków.

Czytaj więcej

 
Jak uniknąć tarapatów finansowych związanych z wzięciem kredytu? Praktyczne wskazówki - zdjęcie

Jak uniknąć tarapatów finansowych związanych z wzięciem kredytu? Praktyczne wskazówki

14-03-2023

Brak środków na spłatę kredytu może skutecznie spędzać sen z powiek. Jednocześnie wsparcie banku bywa niezbędne – kiedy trzeba kupić nowy samochód, opłacić szkolenie i podnieść kompetencje zawodowe. Jak wziąć kredyt z banku, aby ciągle móc spać spokojnie? Co może zdarzyć się, gdy nie będziesz w stanie spłacać rat? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej

 
Kup teraz, zapłać później, czyli, co trzeba wiedzieć o płatnościach odroczonych, by nie wpaść w długi - zdjęcie

Kup teraz, zapłać później, czyli, co trzeba wiedzieć o płatnościach odroczonych, by nie wpaść w długi

09-03-2023

Z odroczonych płatności, z ang. BNPL, czyli buy now, pay later – „kup teraz, zapłać później”, korzysta coraz więcej konsumentów w Polsce. Blisko 90% z nas wie, o co chodzi w tym rozwiązaniu. Nic dziwnego, to wygodna forma dokonywania płatności za zakupy.

Czytaj więcej

 
Kiedy warto skorzystać ze wsparcia prawnego? - zdjęcie

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia prawnego?

07-03-2023

Trudności w odzyskiwaniu należności, konieczność tworzenia zgodnych z prawem dokumentów, umów i regulaminów czy zawiłości prawa przewozowego – z tego typu problemami na co dzień borykają się firmy z branży transportu, spedycji i logistyki. W ich rozwiązywaniu nieoceniona jest pomoc profesjonalistów świadczących usługi prawne w tym sektorze. Kiedy i dlaczego warto korzystać z takiego wsparcia? Na to pytanie odpowiada Maciej Maroszyk, Dyrektor Operacyjny TC Kancelarii Prawnej.

Czytaj więcej

 
Tajemnica przedsiębiorstwa i know-how - dlaczego warto je zabezpieczyć? - zdjęcie

Tajemnica przedsiębiorstwa i know-how - dlaczego warto je zabezpieczyć?

02-03-2023

Internet, nowe technologie i sztuczna inteligencja stały się wyznacznikiem rozwoju ekonomicznego Europy. Właściwa i skuteczna ochrona tajemnic przedsiębiorstwa i know-how stanowią wyzwanie dla prawników, specjalistów IT oraz władz Unii Europejskiej i państw członkowskich.

Czytaj więcej

 
Wpływ nowelizacji KSH na kwestie odpowiedzialności w spółkach kapitałowych  - zdjęcie

Wpływ nowelizacji KSH na kwestie odpowiedzialności w spółkach kapitałowych

02-03-2023

Największa do tej pory nowelizacja kodeksu spółek handlowych wprowadziła szereg zmian, a najważniejsze kwestie orzecznicze dotyczą rad nadzorczych w spółkach. Nowelizacja przygotowała dla nich wiele nowych narzędzi, a najistotniejsze odnoszą się do kontrolowania zarządu.

Czytaj więcej

 
Czy spółka z o.o. może prowadzić księgowość samodzielnie? - zdjęcie

Czy spółka z o.o. może prowadzić księgowość samodzielnie?

01-03-2023

Księgowość to dziedzina nauki, która wymaga posiadania szerokiej wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą na prowadzenie firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami. W obecnych czasach wiele firm decyduje się na współpracę z osobami prywatnymi zajmującymi się księgowością, a także z biurami rachunkowymi. Są jednak też takie, które księgowością chciałyby się zająć samodzielnie. Czy jest to możliwe i opłacalne?

Czytaj więcej

 
JWW wśród Diamentów Forbesa 2023 - zdjęcie

JWW wśród Diamentów Forbesa 2023

28-02-2023

JWW Biuro Rachunkowe zostało wyróżnione wśród laureatów Diamentów Forbesa 2023. Ten prestiżowy ranking jest opracowywany na podstawie szwajcarskiej metody wyceny spółek, uwzględniającej wyniki finansowe i wartość aktywów. JWW zostało wybrane z kilku tysięcy podmiotów w kategorii małych przedsiębiorstw jako najdynamiczniej rozwijającą się firmą w Polsce.

Czytaj więcej

 
JWW z tytułem Gazeli Biznesu 2022 - zdjęcie

JWW z tytułem Gazeli Biznesu 2022

28-02-2023

„Pewny partner na niepewny czas” – tak o JWW pisze Puls Biznesu, który wyróżnił nas w prestiżowym konkursie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w rankingu „Gazele Biznesu 2022”.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2431

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.