Artykuły - Wiadomości


 
Absolwenci bez pracy – co z kredytem studenckim? - zdjęcie

Absolwenci bez pracy – co z kredytem studenckim?

24-09-2021

Życie studenta poza rodzinnym domem nie należy do najtańszych. Wysokie koszty zakwaterowania w akademiku lub wynajmu mieszkania, biletów komunikacyjnych, pomocy naukowych czy wyżywienia w niektórych przypadkach mogą przekreślić marzenia o zdobyciu wyższego wykształcenia.

Czytaj więcej

 
Na podatników czeka kolejny pakiet preferencji  - zdjęcie

Na podatników czeka kolejny pakiet preferencji

24-09-2021

Już wkrótce podatnicy, po uchwaleniu projektu z dnia 28 czerwca 2021 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, będą mogli skorzystać z wybranych ulg podatkowych. Jakie muszą spełnić warunki, by móc po nie sięgnąć?

Czytaj więcej

 
Jak studiować, by nie zwariować… i nie wpaść w długi? Czyli finansowy poradnik „pierwszaka” - zdjęcie

Jak studiować, by nie zwariować… i nie wpaść w długi? Czyli finansowy poradnik „pierwszaka”

23-09-2021

Październik coraz bliżej. Dla studentów pierwszego roku to nie tylko start kolejnego etapu nauki, moment wyprowadzki z rodzinnego domu, ale również początek samodzielnego zarządzania pieniędzmi.

Czytaj więcej

 
Liczą się spotkania! Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już w październiku w Targach Kielce - zdjęcie

Liczą się spotkania! Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już w październiku w Targach Kielce

23-09-2021

Spotkanie, to coś czego brakowało nam wszystkim w ostatnim czasie. A jeśli połączyć to z merytorycznymi wystąpieniami, warsztatami ze specjalistami, a także bankietem? To równanie oznacza tylko jedno – II Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych!

Czytaj więcej

 

Prawo holdingowe wreszcie w Polsce

17-09-2021

Grupy spółek, które tworzą tzw. holdingi, doczekają się obszerniejszych regulacji prawnych. Dziś to zaledwie jeden artykuł, który dotyczy nawet...mniej niż 1% istniejących holdingów. Zmiany spowodują, że spółki dominujące będą mieć więcej praw, ale też jednoznacznie wskazują na ich większą odpowiedzialność. Wprowadzona zostanie też zasada Business Judgement Rule, która ma uodpornić polskich przedsiębiorców na niezrozumiałe decyzje urzędników

Czytaj więcej

 
Już wkrótce e-faktura stanie się obligatoryjna - zdjęcie

Już wkrótce e-faktura stanie się obligatoryjna

17-09-2021

Z końcem sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła projekt zmian do ustawy VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur (KSeF). Choć początkowo z powyższego rozwiązania będzie można korzystać dobrowolnie, już od 2023 roku stanie się ono obligatoryjne. Jakie są korzyści i wyzwania dla przedsiębiorców wynikające z jego wdrożenia?

Czytaj więcej

 
E-ułatwienia na budowie - zdjęcie

E-ułatwienia na budowie

15-09-2021

Mija właśnie rok od uruchomienia rządowego serwisu e-budownictwo. Budowa domu bez wychodzenia z domu powoli staje się faktem. Nie trzeba już z plikiem dokumentów składać wizyty w inspektoracie nadzoru budowlanego, ponieważ coraz więcej spraw można załatwić online przy użyciu podpisu elektronicznego. Pełna cyfryzacja administracji budowlanej ma nastąpić do 2022 r. 

Czytaj więcej

 
Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym. Co trzeba wiedzieć przed złożeniem wniosku - zdjęcie

Ubezpieczenie przy kredycie hipotecznym. Co trzeba wiedzieć przed złożeniem wniosku

14-09-2021

Właśnie postanowiłeś, że złożysz wniosek o kredyt hipoteczny i zrealizujesz swoje marzenie o posiadaniu „czterech kątów” na własność. Brawo! Masz za sobą podjęcie jednej z trudniejszych decyzji w życiu. Jednak zanim bank przyzna Ci środki, powinieneś uzbroić się w wiedzę, która jest potrzebna przyszłemu kredytobiorcy.

Czytaj więcej

 
Księgowość online: 4 zasady, których warto się trzymać - zdjęcie

Księgowość online: 4 zasady, których warto się trzymać

13-09-2021

Okres pandemii tylko wzmocnił księgowość online, a co za tym idzie – coraz więcej firm zaczęło decydować się na współpracę z biurami rachunkowymi, które oferują również zdalną obsługę. Jak efektywnie prowadzić księgowość online? Program księgowy w firmie może zmienić podejście do księgowości. Zobacz, jakimi zasadami warto się kierować.

Czytaj więcej

 
Faktury w obcej walucie – jak prawidłowo przeliczać kursy? - zdjęcie

Faktury w obcej walucie – jak prawidłowo przeliczać kursy?

10-09-2021

Coraz więcej polskich firm współpracuje na stałe z zagranicznymi kontrahentami. Ci drudzy decydują się na opłacanie ciążących na nich zobowiązań finansowych w walucie swojego kraju lub w euro, albo w dolarach. Obowiązujące przepisy wymuszają na wystawcach faktury konieczność przeliczenia kwoty na walutę krajową.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2229

Najpopularniejsze tagi