Artykuł Dodaj artykuł

VIII edycja "Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu rachunkowości"

Już 12 lutego 2010 r. poznamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

Asseco Business Solutions logo

Już 12 lutego 2010 r. poznamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości.

Do VIII edycji konkursu adresowanego do uczniów szkół średnich zgłosiły się 294 placówki z całej Polski. Twórcą i organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie. Nauczycieli wspiera firma Asseco Business Solutions, producent nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw.

Głównym celem konkursu jest budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół średnich, kształcących się w zawodzie technik ekonomista, zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości oraz popularyzacja zawodów związanych z tą dziedziną. Dzięki swojej edukacyjnej formie, konkurs przyczynia się również do podnoszenia poziomu nauczania rachunkowości przez m.in. wdrażanie programów edukacyjnych finansowo-księgowych.

Konkurs z Zakresu Rachunkowości skierowany jest do uczniów szkół średnich i policealnych, kształcących się w zawodach: technik ekonomista oraz technik rachunkowości. Projekt organizowany jest od 2001 r. przez nauczycieli rachunkowości z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, w porozumieniu z Dyrekcją. Początkowo konkurs odbywał się w ramach województwa podkarpackiego, zaś dzięki rosnącemu zainteresowaniu szkół z innych regionów w 2006 r. zyskał miano wydarzenia ogólnopolskiego.

- W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 8,5 tys. uczniów z całej Polski. Rosnąca w każdym roku liczba uczestników konkursu dowodzi, że młodzież żywo interesuje się kwestiami rachunkowości i ekonomii. Cieszymy się również z faktu, że Ogólnopolski  Konkurs z Zakresu Rachunkowości prowadzi do rozwoju współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami rachunkowości w całej Polsce, co w znaczący sposób wpływa na podnoszenie standardu nauczania tego przedmiotu.– komentują Marta Micał i Barbara Mikutra-Turek, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, współorganizatorzy projektu.

Miano laureata otrzyma 5 najlepszych uczestników etapu III. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 12 lutego 2010 r. w Rzeszowie.

- Cieszy nas fakt, że Asseco Business Solutions, jako główny sponsor, ma możliwość  otwierania perspektyw rozwoju przed przedsiębiorczymi, młodymi ludźmi. Wierzymy, że konkurs zainspiruje ich  do pracy nad własnym rozwojem i pobudzi do rywalizacji w grupie rówieśników. Staramy się wspierać konkurs oferując im systemy wspomagające zarządzanie finansami w wersjach edukacyjnych. – mówi Paweł Petrusewicz, Dyrektor Działu Wsparcia Sprzedaży i Marketingu Asseco Business Solutions.

Głównym sponsorem konkursu jest Asseco Business Solutions SA i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki. Sponsorami nagród w konkursie są: eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska, Narodowy Bank Polski,Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie (fundatorzy bezpłatnych studiów na tych uczelniach), Centrum Doradztwa i Informacji Difin sp. z o. o. w Warszawie.

Laureaci zdobywają nagrody w postaci sprzętu elektronicznego (laptop, kamery cyfrowe, aparaty cyfrowe, mp3,  dyktafony, kalkulatory),  książki o tematyce księgowej, programy finansowo-księgowe i wyjazdy do Brukseli.
Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydent Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty i Minister Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na temat konkursu: http://www.zespolszkolnr2.rzeszow.pl/ oraz http://www.assecobs.pl/

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły