Artykuł Dodaj artykuł

Rozwój biznesu dzięki Comarch ERP XL – nowe wdrożenie w hurtowni budowlanej Extradach

Hurtownia Materiałów Budowlanych extraDACH wybrała Comarch ERP XL w celu zmiany procedur zarządzania firmą i dalszego rozwoju.

logo ComarchHurtownia Materiałów Budowlanych extraDACH wybrała Comarch ERP XL w celu zmiany procedur zarządzania firmą i dalszego rozwoju.

Wdrożenie nowej platformy informatycznej było niezbędne, aby firma mogła dalej zwiększać sprzedaż i otwierać kolejne oddziały, a także sprawnie działać na, znajdującym się obecnie  w trudnej sytuacji, rynku budowlanym.

Comarch ERP XL to rozwiązanie przeznaczone dla dużych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych oraz usługowych. System umożliwia swobodną rozbudowę o kolejne obszary wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, co sprawia, że jest najczęściej kupowanym systemem klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie ponad 5000 przedsiębiorstw z różnych branż.

Przygotowany dla Hurtowni  extraDACH program to spersonalizowana i dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa wersja systemu Comarch ERP XL. Specjalnie dla klienta przygotowano moduł obsługujący windykację, który automatyzuje wszystkie standardowe procedury prac  i tworzy system rodzaju CRM, który analizuje bieżące wątki i podpowiada, jakie działanie należy w nich podjąć,  wyświetlając jednocześnie podgląd historii windykacji. Zadaniem systemu jest usprawnienie działania polityki magazynowej firmy wraz z powiązanym z nią procesem sprzedaży i administracji, a także automatyzację wymiany informacji z partnerami biznesowymi.

System Comarch ERP XL wspiera w extraDACH obsługę aktywnych rezerwacji na etapach rejestracji zamówień, a także weryfikację zapotrzebowania w odniesieniu do aktywnych albo przyszłych rezerwacji.  Kolejnym z obszarów, który zostanie usprawniony dzięki wdrożeniu Comarch ERP XL jest wymiana informacji z Partnerami biznesowymi. Wymiana ta zostanie zautomatyzowana dzięki wykorzystaniu specjalizowanego modułu B2B (Comarch ERP XL Pulpit Kontrahenta oraz ECOD). Pozwala on na elektroniczną wymianę informacji pomiędzy dostawcami i odbiorcami.

– Proces wyboru nowego systemu w firmie ExtraDACH trwał rok. W tym czasie przeanalizowano oferty zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Niektóre systemy były zbyt proste i słabo modyfikowalne, inne  zbyt otwarte i wymagały zbyt dużo pracy przy ich konfiguracji. W Comarch ERP XL znaleźliśmy natomiast dobrą równowagę pomiędzy złożonością dostępnych funkcji, a intuicyjnością użytkowania.  Spełnia on nasze wymagania i jednocześnie daje możliwość konfiguracji. Dla zarządu nie bez znaczenia był również fakt, że to producent był odpowiedzialny za implementację platformy. Skala wdrażającej firmy gwarantuje także, że nie zniknie ona z rynku, pozostawiając na kliencie ciężar dostosowania systemu do zmieniających się realiów rynkowych (np. zmiany przepisów). – mówi prezes Extradach Piotr Borysowski.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.