Artykuł Dodaj artykuł

Jak sprostać wymaganiom klientów – czyli niezawodne biuro rachunkowe

Kiedy konkurencja staje się coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, utrzymanie się na rynku biur rachunkowych to nie lada wyzwanie.   

Logo SaldeoSMART

Kiedy konkurencja staje się coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, utrzymanie się na rynku biur rachunkowych to nie lada wyzwanie.

Jeśli więc i Ty chcesz mieć opinię niezawodnego i nowoczesnego księgowego, musisz odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: czego potrzebują Twoi klienci?

Szybki kontakt z biurem rachunkowym

Sprawna komunikacja między przedsiębiorcą a biurem rachunkowym to podstawa, która najczęściej przesądza o ich owocnej współpracy. Utrudniony kontakt lub jego całkowity brak sprawiają, że klienci często rezygnują z usług biura rachunkowego, z którym trudno się porozumieć. Niekiedy jedyną formę kontaktu stanowi e-mail, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na odpowiedź. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest wprowadzenie platformy do komunikowania się, która miałaby jednocześnie dostęp online do informacji o rozliczeniu księgowym, program do fakturowania i elektroniczne archiwum dokumentów.

Sprawny obieg dokumentów

To, w jaki sposób klienci dostarczają dokumenty do biura rachunkowego, jest niezwykle istotne. Podróż z dokumentacją na drugi koniec miasta może być uciążliwa, a przede wszystkim czasochłonna. Dlatego też warto wdrożyć rozwiązania, które ułatwiłyby życie Twoim klientom. Możemy zaoferować do nich dojazd i odbiór dokumentów, tak aby nie musieli fatygować się do nas osobiście. Jednakże gdy nie mamy takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie elektronicznego obiegu dokumentów między klientem a biurem. Dzięki temu możemy zbudować elektroniczne archiwum, do którego wszelka dokumentacja będzie wprowadzana za pomocą skanów i dostępna 24 h na dobę, zarówno z poziomu firmy, jak i biura rachunkowego. Sprawi to, że wszelkie procesy związane z dostarczaniem dokumentacji i jej przepływem będą maksymalnie przyspieszone i zautomatyzowane. Klient zarówno szybko przekaże do biura swoje dokumenty, jak i otrzyma od niego informację zwrotną o ich przyjęciu. Z pomocą elektronicznego obiegu dokumentów będziemy mogli usprawnić proces wzajemnej wymiany dokumentacji i sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodatkowe usługi

Oprócz klasycznych usług, jakie oferuje większość biur rachunkowych, w odpowiedzi na potrzeby klienta warto wdrożyć coś „ekstra”. Może to być już wcześniej wspomniane archiwum elektroniczne czy program do fakturowania online umożliwiający wystawianie faktur bez względu na czas i miejsce. Jednakże klienci stają się coraz bardziej wymagający, a ich potrzeby się zmieniają. Dlatego też powinni mieć oni stały dostęp do wszelkich analiz kosztowych swojej firmy, raportów oraz zestawień zysków i strat, które mogliby szybko wygenerować, np. w pliku Excel. Warto również zadbać o bezpieczeństwo danych klienta i zaoferować mu możliwość tworzenia ich kopii zapasowej. Co więcej, jeśli zaistnieje taka potrzeba, możemy rozszerzyć także ofertę naszego biura o rachunkowość online. Dzięki temu dokonywanie rozliczeń będzie szybsze niż kiedykolwiek.

Kompleksowa obsługa

Każdy klient oczekuje indywidualnego podejścia. Korzystając z usług biura rachunkowego, powinien mieć poczucie, że został profesjonalne obsłużony, a informacje, o które prosił, są zrozumiałe i wyczerpujące. Aby zapewnić satysfakcję swoim klientom, należy na bieżąco umożliwiać im dostęp do informacji na temat stanu ich ksiąg rachunkowych oraz wprowadzać nowoczesne rozwiązania i dodatkowe usługi. Biuro rachunkowe powinno zawsze służyć pomocą w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości ze strony klienta i udzielać mu niezbędnych porad podatkowych oraz wykazywać się szeroką wiedzą na temat poprawnego księgowania każdego rodzaju transakcji. W związku z tym warto rozważyć wdrożenie aplikacji w pełni integralnej z większością programów księgowych, jaką jest SaldeoSMART. Dzięki temu Twoje biuro rachunkowe będzie w stanie zaoferować klientom coś więcej niż tylko tradycyjną księgowość.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły