Artykuł Dodaj artykuł

Dobry czas na zakup mieszkania

Wiosna sprzyja zakupowi mieszkania. Po pierwszym kwartale, w którym oblężone były biura sprzedaży i banki, w okolicy maja i czerwca, na rynku nieruchomości pierwotnych następuje większy spokój. Dlaczego warto podjąć decyzję właśnie teraz?

Dobry czas na zakup mieszkania LineaWiosna sprzyja zakupowi mieszkania. Po pierwszym kwartale, w którym oblężone były biura sprzedaży i banki, w okolicy maja i czerwca, na rynku nieruchomości pierwotnych następuje większy spokój. Dlaczego warto podjąć decyzję właśnie teraz?

Początek bieżącego roku był dla wielu biur sprzedaży w Wielkopolsce gorącym czasem. Targi mieszkań, które odbyły się w lutym na MTP znacznie wpłynęły na tę sytuację. Nie bez znaczenia była również informacja o wyczerpaniu środków z rządowego programu dopłat MdM na 2016 rok. Wiele osób, zwłaszcza tych, które nie lubią pośpiechu, odkładała ostatecznie zakup na później. Nastała dobra pora na decyzję i finalizację transakcji.

W biurach sprzedaży panuje teraz większy spokój. Oznacza to, że każdy kupujący może liczyć nie tylko na długą rozmowę, rozwiewającą wszelkie wątpliwości, ale również na negocjację ceny nieruchomości. Niektóre firmy deweloperskie oferują również darmową poradę doradcy finansowego, warto skorzystać z pomocy takiej osoby, która dokładnie przeprowadzi klienta przez cały proces zakupu mieszkania. Począwszy od obliczenia zdolności kredytowej, dobrania najkorzystniejszej oferty banku czy pomocy w zorganizowaniu i wypełnieniu wszelkich dokumentów.

Wiosna to dobry moment na zapoznanie się z ofertami inwestycji podmiejskich. Wiele frajdy sprawi całej rodzinie wycieczka do Dopiewca, gdzie firma Linea buduje osiedle Leśna Polana. Biuro sprzedaży jest czynne w soboty, a po skończonej rozmowie, można udać się na spacer do pobliskiego Lasu Zakrzewskiego, którego bliskość otrzymuje się tutaj w pakiecie. – Zakup mieszkania pod miastem to przede wszystkim inwestycja w spokój. Zauważamy, że coraz więcej osób ucieka od wielkomiejskiego zgiełku i wybiera miejsce dobrze skomunikowane z Poznaniem, ale jednak dużo bardziej przyjazne rodzinie, blisko przyrody – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. 

Podobne artykuły