Artykuł Dodaj artykuł

Automatycznie rozpoznawanie faktur, czyli technologia OCR w Twojej firmie

Ile czasu tracisz codziennie na ręczne przepisywanie faktur do programu komputerowego? Zastanawiałeś się kiedyś ile czynności mógłbyś wykonać w tym czasie, gdyby ktoś zrobił to za Ciebie? 

Logo SaldeoSMART

Ile czasu tracisz codziennie na ręczne przepisywanie faktur do programu komputerowego? Zastanawiałeś się kiedyś ile czynności mógłbyś wykonać w tym czasie, gdyby ktoś zrobił to za Ciebie?

Z pomocą w żmudnej pracy przychodzą najnowsze technologie a wraz z nimi oprogramowanie OCR do automatycznego rozpoznawania dokumentów, które stało się obecnie absolutnym „must have” w pracy ambitnych przedsiębiorców i nowoczesnych księgowych.

Czym tak naprawdę jest OCR?

OCR, z angielskiego Optical Character Recognition, czyli Optyczne Rozpoznawanie Znaków to najnowsza technologia stworzona po to, aby wyeliminować konieczność ręcznego przepisywania dokumentów. Wystarczy nam do tego jedynie skaner i odpowiednie oprogramowanie. Zeskanowany dokument jest wprowadzany do systemu, gdzie oprogramowanie OCR, posiadające zdolność do odczytywania pisma drukowanego przetwarza go do edytowalnej postaci, a następnie odpowiednio interpretuje dane.

Co istotne, olbrzymią zaletą oprogramowania, które samodzielnie odczytuje faktury i inne dokumenty jest nie tylko fakt, iż wyręczy nas ono w żmudnej pracy, ale przede wszystkim zrobi to kilka razy szybciej, z prędkością, na którą nie mógłby sobie pozwolić żaden człowiek. Dlatego też, technologie OCR są tworzone z myślą o zapracowanych przedsiębiorcach, dążących do optymalizacji swojej pracy, a tym samym usprawnienia funkcjonowania całej firmy. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zakup oprogramowania do automatycznego odczytywania skanowanych dokumentów to inwestycja w nowego pracownika, który pracuje o wiele szybciej, a koszty jego zatrudnienia są znacznie niższe. Za pomocą oprogramowania OCR, przyspieszeniu ulega całość procesu wprowadzania faktur kosztowych, dzięki czemu do systemu możemy wprowadzić większą ilość dokumentów w krótszym czasie. Co więcej, pracując na skanach jesteśmy w stanie szybko odszukać potrzebny nam dokument, który może zostać udostępniony kilku osobom naraz. Technologia OCR to nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale także pieniędzy. Odczytywanie faktur przez system OCR pozwana na redukcję kosztów obsługi dokumentów nawet o 50 procent!

Jeśli OCR to tylko z SaldeoSMART

Odczytywanie dokumentów SaldeoSMART to produkt posiadający ponad 90 procent skuteczności, umożliwiający odszyfrowanie wielu rodzajów faktur w różnych językach i walutach. Dzięki niemu możemy odczytać zarówno dokumenty papierowe jak i elektroniczne, takie jak faktury, czy wyciągi bankowe. Co więcej, aplikacja ta jest niezwykle łatwa w obsłudze. Jak wygląda przykładowy proces automatycznego odczytywania dokumentów z SaldeoSMART? Zeskanowaną fakturę w formacie PDF należy dodać do aplikacji, która następnie odczytuje z niej wszystkie niezbędne dane wraz z informacjami na temat kontrahenta, pozycji towarowych czy kwoty.

Program pozwala także kategoryzować faktury, a następnie takie dane są importowane do programu księgowego. Co więcej, program automatycznie tworzy elektroniczne archiwum, w którym są przechowywane wszystkie zeskanowane dokumenty. Zatrudnienie do pracy SaldeoSMART z pakietem Odczytywanie Dokumentów przyniesie ogromną korzyść ułatwiając pracę zarówno przedsiębiorcom, gwarantując oszczędność czasu i pieniędzy, jak i księgowym, umożliwiając zbudowanie konkurencyjnej pozycji na rynku biur rachunkowych.

 

Artykuł został dodany przez firmę

Producent SaldeoSMART - BrainSHARE IT Sp. z o.o.

SaldeoSMART to nowoczesna platforma dla księgowych w biurach rachunkowych, która umożliwia odczytywanie danych z faktur wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły