Artykuł Dodaj artykuł

Nowa faktura dla klientów RWE

Zastosowanie dwustronnego wydruku pozwoli na znacząco mniejsze zużycie papieru RWE wprowadziła nowe faktury za energię elektryczną dla swoich klientów indywidualnych oraz biznesowych.

• RWE Polska i RWE Stoen Operator wprowadzają nową fakturę dla klientów indywidualnych i biznesowych

• Dokument w bardziej czytelny i atrakcyjny wizualnie sposób informuje klientów o rozliczeniach za prąd

Zastosowanie dwustronnego wydruku pozwoli na znacząco mniejsze zużycie papieru RWE wprowadziła nowe faktury za energię elektryczną dla swoich klientów indywidualnych oraz biznesowych. Faktury RWE są obecnie bardziej czytelne oraz kolorowe, co w sposób znaczący ułatwia zrozumienie tych dokumentów. Nowością jest umieszczenie treści na obu stronach faktury, co pozwoli na przyjazne dla środowiska mniejsze zużycie papieru, nawet do 3 mln kartek rocznie.

Projekt nowej faktury otrzymał pozytywną opinię Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Spełnia również wymagania stawiane przez Urząd Regulacji Energetyki, Ministerstwo Gospodarki i Komisję Europejską. Nowe rozwiązanie wpisuje się w politykę stałego podnoszenia przez RWE jakości obsługi klientów.

Nowa faktura wiążę się z wieloma korzyściami dla klientów. Klient dostanie czytelny dokument, który oprócz wyciągu z bieżącymi opłatami i zużyciem energii będzie zawierał informacje o tym czy wielkość zużycia prądu, została wyliczona na podstawie odczytu licznika przez inkasenta czy indywidualnego wskazania danych odczytu przez klienta. Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na pierwszej stronie dokumentu i są wyraźnie oznaczone w szarych polach. Takie rozwiązanie pozwoli szybko odczytać najważniejsze dane, czyli kwotę i termin zapłaty. Na fakturze zastosowano także bardziej zrozumiałe dla użytkownika słownictwo.

Dodatkowo klienci indywidualni i biznesowi, rozliczani w trybie jednomiesięcznym będą mogli zapoznać się z wykresem zużycia energii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Na nowej fakturze zamieszczane będą również informację o nowych usługach oraz akcjach promocyjnych RWE.

Dzięki nowym rozwiązaniom  zawartość faktury można dostosować do własnych potrzeb. Na życzenie klienta uwzględniona zostanie informacja o wysokości akcyzy. Klienci biznesowi mogą decydować o tym czy do faktury powinien być dołączony blankiet płatności.

Wprowadzenie nowej faktury przez RWE jest kolejnym udogodnieniem w obszarze obsługi klienta i rozliczeń. Na początku 2012 r. firma udostępniła usługę e-faktury, co umożliwiło rezygnację z otrzymywania faktur papierowych za pośrednictwem tradycyjnej poczty na rzecz elektronicznej faktury dostępnej w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta. W marcu br. RWE Polska wprowadziła nową usługę e-płatności. Dzięki tej funkcjonalności można szybko i bezpiecznie opłacić rachunek za energię elektryczną, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych opłat. RWE udostępniła również aplikację iRWE dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjny iOS, która ułatwia korzystanie z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta, wskazuje lokalizację biur obsługi klienta oraz stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

Więcej informacji na temat nowej wersji faktury znajduje się na stronie www.rwe.pl.

Podobne artykuły