Artykuł Dodaj artykuł

Planujesz wziąć kredyt? Zobacz, na co zwrócić uwagę ubiegając się o wsparcie finansowe

12-04-2017, 00:00

Planujesz wziąć kredyt? Zobacz, na co zwrócić uwagę ubiegając się o wsparcie finansoweW życiu każdego człowieka przychodzi czas na poważne decyzje, takie, jak zakup mieszkania, budowa domu lub zakup nowego samochodu. Bardzo często chcielibyśmy, aby pieniądze, które posiadamy wystarczyły nam na realizację naszego celu. Są jednak momenty, kiedy potrzebne jest dodatkowe wsparcie ze strony banku. Oto kilka kluczowych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o wzięciu kredytu.

Po pierwsze - przelicz wszystko

Załóżmy sytuację, że planujemy zakup mieszkania. W końcu przyszedł w naszym życiu czas, że podjęliśmy tę decyzję i chcemy zacząć mieszkać na swoim. Dokonaliśmy analizy całego rynku i okazuje się, że mało co chwyta nas za serce i tylko nowe inwestycje są dla nas interesujące. Okazuje się też, że ceny z rynku wtórnego są nieco niższe niż z pierwotnego. Warto pamiętać, że do mieszkania na rynku pierwotnym musimy jeszcze doliczyć koszt jego wykończenia i - jeśli odczuwamy taką potrzebę - koszt miejsca postojowego. Wcześniej ustaliliśmy, że stać nas na mieszkanie ze środków własnych, ale w takiej sytuacji brakuje nam jeszcze przynajmniej parędziesiąt tysięcy do zakupu samego mieszkania. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim powinniśmy jasno określić, ile możemy wydać na zakup mieszkania z własnej kieszeni. Nie chodzi tutaj o wyśrubowane liczby, ale o zdrowe podejście, ponieważ licząc wszystko na milimetry, możemy kiedyś stracić pewność w sytuacji podbramkowej. Znając ostateczną cenę nieruchomości oraz wstępny koszt remontu lub wykończenia i wartość ewentualnego miejsca postojowego, możemy śmiało określić nasze wstępne zapotrzebowanie na kredyt. Warto jednak w takiej sytuacji wziąć wyższy kredyt na zakup nieruchomości, ponieważ wykończenie i zakup okienka w hali garażowej zrealizujemy wtedy z własnych pieniędzy. Dobrze jest też pomyśleć o wyższym kredycie, ze względu na zachowanie środków, jako ewentualnego zabezpieczenia na nieprzewidziane wydatki związane, czy to z pracami remontowymi w mieszkaniu, czy to na inną ewentualność.

Po drugie - wybierz zaufanego i dobrego doradcę

Ubieganie się o kredyt nie jest wcale taką prostą sprawą. Przy każdym zakupie, czy to mieszkania, samochodu, czy budowie domu, procedury będą się między sobą różniły. Inne będą też dokumenty, których bank może od nas wymagać. Przeciętny czas na uzyskanie kredytu wynosi od 3 tygodni do niespełna dwóch miesięcy. Zdarzają się też przypadki, że kredyt przyznawany jest znacznie szybciej lub musimy na niego poczekać nieco dłużej. Wpływ na to mają nie tylko procedury bankowe, ale również nasze działania oraz doradca, który nas obsługuje. Sprawa wydaje się być prosta, ponieważ na rynku jest wielu doradców kredytowych, którzy świadczą swoje usługi. Pytanie tylko, którzy z nich są najbardziej skuteczni? Dobry doradca, to taki, który nie tylko sprawnie poprowadzi cały proces ubiegania się o kredyt, ale również wspomoże nas w podbramkowych sytuacjach i podpowie, co zrobić aby nasza zdolność była nie do podważenia. Takich doradców możemy znaleźć między innymi dzięki serwisowi www.sprawdzonydoradca.pl. Portal zawiera nie tylko bazę rzetelnych i polecanych doradców, ale również opinie i porady dotyczące ubiegania się o kredyt. Potrzebny Ci doradca kredytowy? Znajdziesz go na SprawdzonyDoradca.pl.

Po trzecie - gramy do jednej bramki

Gdy już wybierzemy doradcę kredytowego, pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest uzyskanie kredytu od banku. Doradca chce nam pomóc uzyskać dodatkowe środki, które są nam potrzebne. Starajmy się zatem, w miarę możliwości, szybko dostarczyć dokumenty, które będą niezbędne przy składaniu wniosków, bo tutaj liczy się każdy dzień. Podstawą naszej współpracy jest zawsze szybka i bezbłędna komunikacja. Nie musimy oczywiście wybiegać zbyt do przodu, ponieważ każdy bank wymaga różnych dokumentów lub ich sporządzenia na własnych, dedykowanych drukach. Jeżeli chcemy uzyskać szybko kredyt, nastawmy się na słuchanie i prężne działanie. Wtedy na pewno wszystko pójdzie bezproblemowo.

Podobne artykuły