Artykuł Dodaj artykuł

Proste i szybkie wystawianie faktur

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, jak wystawić fakturę, gdyż jest to czynność, którą musi wykonywać regularnie. Oczywiście w większych firmach zajmują się tym wykwalifikowani księgowi...  

Proste i szybkie wystawianie fakturKażdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, jak wystawić fakturę, gdyż jest to czynność, którą musi wykonywać regularnie. Oczywiście w większych firmach zajmują się tym wykwalifikowani księgowi...

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, jak wystawić fakturę, gdyż jest to czynność, którą musi wykonywać regularnie. Oczywiście w większych firmach zajmują się tym wykwalifikowani księgowi, jednak poszukujący wszelakich oszczędności drobni przedsiębiorcy zwykle zajmują się takimi rzeczami samodzielnie. Całe szczęście dzisiaj wystawienie faktury jest proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Pomocny program do faktur

W dzisiejszych czasach nie ma absolutnie żadnego sensu przygotowywanie faktur odręcznie. Służą do tego bowiem specjalistyczne programy, wykonujące większość pracy za przedsiębiorcę. Pośród systemów do wystawiania faktur są aplikacje komputerowe, jak i programy dostępne w przeglądarce internetowej. Niewątpliwie drugie rozwiązanie należy uznać za bardziej komfortowe.

Korzystanie z systemu należy rozpocząć od zarejestrowania konta na stronie programu. Co prawda, czasami nie jest to wymagane, jednak posiadanie prywatnego kotna ostatecznie okazuje się korzystne. W takim przypadku system może zapisywać dane z faktur, przez co w kolejnych miesiącach ich wystawianie jest jeszcze prostsze. Ponadto, zalogowani użytkownicy przeważnie otrzymują dostęp do dodatkowych funkcjonalności programu.

Kiedy już uda się założyć konto, najczęściej pozostaje tylko wybrać odpowiedni pakiet usług. Większość sprzedawców programów do wystawiania faktur udostępnia ich darmowe wersje, które nie posiadają pewnych funkcji, jednak wielu firmom w zupełności wystarczają. Po wybraniu odpowiedniego pakietu nie pozostaje już nic innego, jak przejść do szablonu faktury i wypełnić po kolei wszystkie pola. Każdego, kto martwi się, iż nie będzie wiedział jak wystawić fakturę, warto uspokoić, gdyż programy są bardzo intuicyjne i podpowiadają, co należy wykonać w każdym kolejnym kroku.

Czy trzeba płacić za program do faktur?

Pomimo dostępu do dziesiątek darmowych programów do wystawiania faktur wielu przedsiębiorców wybiera płatne pakiety. Oferują one dodatkowe funkcje programu, które przede wszystkim znacząco ułatwiają pracę, gdyż często dotyczą porządkowania danych. Ponadto, za opłatą użytkownik może tworzyć własne szablony oraz dodawać niezbędne dopiski do dokumentów. Jak wspomniano, zwykle programy dostępne są zarówno w wersjach płatnych, jak i darmowych. Początkowo warto zatem skorzystać z usługi niewymagającej uiszczania opłat, a jeżeli okaże się niewystarczająca, w każdym momencie można przejść do wersji płatnej.

Przedsiębiorca zastanawiający się jak wystawić fakturę może skorzystać z afaktury.pl – intuicyjnego programu, który cieszy się popularnością wśród drobnych, średnich, jak i całkiem dużych przedsiębiorstw. Zaletą programu jest wyjątkowa funkcjonalność darmowej wersji.

Podobne artykuły