Artykuł Dodaj artykuł

Czy otrzymam kredyt bez wychodzenia z domu?

21-12-2018, 00:00

Jeszcze do niedawna, uzyskanie kredytu całkowicie przez Internet, nie było tak oczywiste. Owszem, wiele banków czy firm pożyczkowych reklamowało swoje usługi w ten sposób. Jednak, gdy dochodziło do załatwiania formalności, okazywało się, że będzie potrzebny dodatkowy podpis w placówce, albo dostarczenie jakiegoś dokumentu. Na szczęście, ostatnie lata przyniosły pod tym kątem spore zmiany.

Czy otrzymam kredyt bez wychodzenia z domu?

Choć firmy pożyczkowe już przynajmniej od kilku lat z powodzeniem udzielają pożyczki internetowe, to banki dopiero teraz wchodzą w świat kredytów udzielanych bez wychodzenia z domu. Zresztą jest to dla nich najwyższy czas, ponieważ w międzyczasie konkurencja urosła im dosyć spora. Mam tu na myśli głównie takie firmy jak Wonga czy Monedo, które są w stanie zaoferować pożyczki, których wysokość jest na dosyć zbliżonym poziomie, co kredyty bankowe. Pod warunkiem, że interesuje nas nieduża kwota pożyczki.

Kredyt na klik w banku

Osoby, które należą do stałych klientów banku, a więc posiadają w nim konto, na które wpływają stałe miesięczne dochody, będą miały dosyć ułatwione zadanie. Takie osoby mają możliwość uzyskania kredytu na klik, który będzie dostępny jako dodatkowa usługa w ramach konta. Wystarczy, że klikniemy taki odnośnik, poinformujemy bank, jakiej kwoty potrzebujemy oraz w jakim czasie zamierzamy kredyt spłacić, a już chwilę później będziemy mogli się cieszyć dodatkową gotówką na swoim koncie bankowym. To szybkie rozwiązanie, w ramach którego możemy liczyć na mniejszy lub większy zastrzyk gotówki. Wysokość limitu takiego kredytu na klik uzależniona jest naszej zdolności kredytowej, czyli od tego ile miesięcznie zarabiamy.

Coraz więcej banków umożliwia jednak uzyskanie kredytu bez wychodzenia z domu, nawet wtedy, jeśli nie jesteśmy klientem danego banku – powiedział w rozmowie z nami Michał Pakuła, redaktor portalu Banki24. Takie banki jak Alior Bank, Getin Bank czy Eurobank bez większego problemu powinny nam udzielić pożyczki przez Internet do 4000 czy 5000 zł. Wystarczy, że posiadamy dowód osobisty, aktywne konto bankowe oraz dochód umożliwiający spłatę zaciągniętego kredytu. Przy tak dużym kredycie bank raczej nie będzie wymagał od nas zaświadczenia o dochodach. Choć jeśli nie będzie miał pewności co do tego, czy faktycznie posiadamy zatrudnienie, może poprosić nas o przesłanie wyciągu z konta bankowego. Taki dokument możemy pobrać w wersji elektronicznej, po zalogowaniu się na nasze konto bankowe przez Internet.

Kredyt online – jeśli nie w banku, to...

Jeżeli bank odrzucił nasz wniosek o kredyt, to jeszcze nic straconego. Banki mają swoje wymagania względem pożyczkobiorcy. Szczególnie udzielając kredytu przez Internet, bank będzie ostrożnie podchodził do potencjalnego klienta. Dlatego też, jeśli decyzja o przyznaniu kredytu będzie odmowna, pamiętajmy o tym, że w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg alternatywnych rozwiązań.

Jak już wspomniałem na wstępie, na rynku pożyczek pozabankowych, coraz więcej spotkamy takich ofert, które pod względem kosztów, nie różnią się już tak drastycznie od ofert bankowych. Możemy to zresztą łatwo zweryfikować, ponieważ niemal każda firma pożyczkowa posiada na swojej stronie kalkulator, za pomocą którego, w prosty sposób obliczymy sobie koszt takiej pożyczki. Wystarczy wskazać Interesującą nas kwotę oraz okres spłaty. To wystarczy, aby otrzymać informację o tym, jaka będzie miesięczna rata pożyczki i ile wyniesie jej łączny koszt. Na tej podstawie możemy porównać sobie kilka różnych ofert i wybrać tą, którą będzie dla nas najkorzystniejsza pod kątem finansowym.

Podobne artykuły