Artykuł Dodaj artykuł

Rodzaj zatrudnienia a kredyt konsolidacyjny - co trzeba wiedzieć?

Nie ma wątpliwości, że to właśnie kredyt konsolidacyjny uznawany jest za jeden z najlepszych produktów oddłużeniowych.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie kredyt konsolidacyjny uznawany jest za jeden z najlepszych produktów oddłużeniowych. W czasach, w których banki umożliwiają łatwy dostęp do dodatkowych środków, niestety ogrom Polaków bierze zbyt dużo kredytów, a później nie radzi sobie z ich spłatą.

Rodzaj zatrudnienia a kredyt konsolidacyjny - co trzeba wiedzieć?

Czy jednak każdy może liczyć na kredyt konsolidacyjny, którego oferty znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ? Dowiedz się więcej i odzyskaj płynność finansową.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Zanim dowiedz się, jaką zdolność musisz wykazywać, by wziąć kredyt konsolidacyjny, musisz wiedzieć, czym w ogóle jest takie zobowiązanie i czy jest Ci potrzebne. Okazuje się, że kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowym produktem banku, bo funkcjonuje raczej w ramach procesu oddłużania, aniżeli dostarczania dodatkowych środków pieniężnych.
Konsolidacja zobowiązań kredytowych to połączenie co najmniej kilku różnych kredytów. Zabieg ten przeprowadza się w celu ułatwienia spłaty comiesięcznych rat, ale również po to, by kredytobiorca mógł uzyskać lepsze, bardziej opłacalne warunki współpracy z instytucją bankową.

Kredyty brane jeszcze kilka lat temu nie były tak opłacalne, jak dzisiaj. Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, a banki wręcz walczą o każdego klienta. To dlatego kredyty są dzisiaj elastyczne, dopasowane do indywidualnych potrzeb, ale też znacznie tańsze. Połączenie tych, które są nieopłacalne, to jedna z form uzyskiwania korzystnych warunków regulowania należności.

Sama konsolidacja wydłuża okres współpracy z bankiem, dzięki czemu comiesięczne raty stają się niższe. Wszystko to sprawia, że kredytobiorca poprawia nie tylko zdolność kredytową, ale zachowuje także płynność finansową.

Jedna rata, jeden termin jej spłaty, kontakt tylko z jednym bankiem, to kolejne atuty, jakie wykazuje kredyt konsolidacyjny.

Kto może wziąć kredyt konsolidacyjny?

Czy rodzaj zatrudnienia ma znaczenie, chcąc zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? Oczywiście, że tak. Każdy bank zweryfikuje zaświadczenie o zarobkach i źródle ich generowania. Jeśli zadajesz pytanie typu "gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej", podpowiadamy, że raczej nigdzie. Każda instytucja bankowa współpracuje jedynie z w pełni wiarygodnymi i wypłacalnymi klientami. Jeśli nie pracujesz w ogóle albo wykazujesz zbyt niskie dochody, nie uda Ci się przeprowadzić konsolidacji posiadanych już zobowiązań. Znaczenia nie ma za to rodzaj zatrudnienia. Kredyt tego rodzaju dostępny jest zarówno dla pracowników, którzy zawodowe obowiązki realizują na podstawie umowy o pracę, zlecenie czy dla prowadzących własną działalność gospodarczą. Liczy się raczej wysokość dochodów i ich znaczenie w ramach kosztów stałych, jakie kredytobiorca musi ponosić w każdym miesiącu.

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Sam proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny jest prosty. Wystarczy, że potencjalny kredytobiorca wypełni elektroniczny wniosek, bo dzisiaj większość tego typu zobowiązań brany jest przez internet. Wynika to z wymagań klientów, którzy chcą współpracować z bankami wygodnie, a formalności przeprowadzać bez konieczności wychodzenia z domu, ale też z obostrzeń, jakie wywołała pandemia koronawirusa. Dzisiaj większość standardowych placówek bankowych nadal pozostaje zamknięta.

We wniosku kredytowym należy wskazać, które kredyty mają zostać połączone, wpisać dane osobowe oraz załączyć zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Bank dodatkowo wygeneruje raport BIK oraz sprawdzi wpływy na konto. Jeśli kredytobiorca wykazuje odpowiednią zdolność kredytową, instytucja bankowa spłaca wskazane kredyty i ustanawia nowe, jedno zobowiązanie, które klient będzie spłacał w jednej, comiesięcznej racie.

Pamiętać należy jednak, że konsolidacji ulegać mogą jedynie zobowiązania bankowe. Nie jest możliwe, by łączyć kredyty na przykład z pożyczkami czy chwilówkami pozabankowymi.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Każdy, kto chce zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, powinien najpierw porównać kilka różnych ofert banków na www.totalmoney.pl. Warto wiedzieć, że instytucje bankowe prowadzą własną politykę kredytową, więc warunki współpracy mogą się znacznie różnić. Trzeba też wziąć pod uwagę, że konsolidacja musi być opłacalna, jeśli koszty nowego zobowiązania są wyższe, niż spłata kredytów na dotychczasowych zasadach, raczej nie warto zaciągać kredytu konsolidacyjnego.

Nie ma dwóch takich samych zobowiązań kredytowych, liczą się też indywidualne preferencje, oczekiwania i możliwości spłaty comiesięcznych rat, jakie narzuca kredyt konsolidacyjny. Gdzie najłatwiej dostać takie zobowiązanie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem każdy bank weryfikuje zupełnie inaczej wiarygodność i wypłacalność potencjalnego klienta.

Warto korzystać z kalkulatorów kredytowych, by wyliczyć całkowite opłaty, czyli wskaźnik RRSO. Drugim narzędziem jest ranking kredytów konsolidacyjnych. Aktualne zestawienie konkurencyjnych względem siebie ofert pozwoli poznać ich różnice w ramach oprocentowania. Wysokości comiesięcznych rat czy też trwania umowy z bankiem.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły