Artykuł Dodaj artykuł

Jak najlepiej wykorzystać CRM? Top 5 sprawdzonych patentów

Zarządzanie relacjami z klientem (ang. customer relationship management) to strategia, której nadrzędnym celem jest zwiększenie efektywności obsługi konsumenta, oczywiście z uwzględnieniem innych, ważnych dla przedsiębiorstwa potrzeb.

Zarządzanie relacjami z klientem (ang. customer relationship management) to strategia, której nadrzędnym celem jest zwiększenie efektywności obsługi konsumenta, oczywiście z uwzględnieniem innych, ważnych dla przedsiębiorstwa potrzeb. Budowa pozytywnych i długofalowych relacji z odbiorcami przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności marki na tle konkurencji i nierzadko świadczy o przewadze konkurencyjnej, przyczyniając się do sukcesu firmy. W takich działaniach pomaga najnowsza technologia, w tym dedykowane narzędzia CRM. Jak najlepiej je wykorzystać? Przedstawiamy top 5 najlepszych patentów.

Customer Relationship Management to efektywny model kontaktu z klientem, bardzo przydatny w każdym przedsiębiorstwie. Dlaczego? Nie tylko usprawnia realizację ustalonych celów biznesowych, ale również stanowi gwarant prokonsumenckiego podejścia, niezwykle ważnego w dzisiejszych czasach. Jak można wykorzystać narzędzie?

 1. Program CRM - automatyzacja
  Automatyzacja obsługi klienta to jedna z podstawowych, najważniejszych możliwości systemu wspierającego proces customer relationship management. Nie oznacza jednak - wbrew powszechnej opinii - bezrefleksyjnego i mechanicznego traktowania konsumenta. Przeciwne. Znacznie usprawnia kompleksową opiekę nad klientem, uwzględniając i stawiając na pierwszym miejscu jego wymagania, i to właśnie pod nie wyznaczając kolejne działania.

 2. Program CRM - personalizacja
  Klient jest najważniejszy a każdy klient, jak wiadomo jest inny - ma inne potrzeby i preferencje np. w zakresie komunikacji. Jedni wolą kontakt bezpośredni, inni telefoniczny czy nowoczesny, z wykorzystaniem kanału social media. O odpowiedni, dedykowany model komunikacji zadba oprogramowanie CRM (w tym m.in. https://esticrm.pl/) - szablony wiadomości można w prosty i szybki sposób modyfikować i dostosowywać do odbiorców.

 3. Program CRM - archiwizacja
  Archiwizacja stanowi nieodłączny element pracy każdego przedsiębiorstwa. Dzięki magazynowaniu niezbędnych danych i informacji dotyczących zachowań konsumenckich, grup odbiorców czy finansów, można dostosować strategię działania firmy do jej aktualnych potrzeb, z wyprzedzeniem reagować na potrzeby konsumentów czy rynku.

 4. Program CRM - raportowanie
  Raporty administracyjne, finansowe, księgowe, handlowe, konsumenckie - każda firma gromadzi niezliczoną ilość danych, które warto wykorzystywać do opracowania szczegółowych analiz, raportów czy zestawień. To kolejna funkcjonalność oprogramowania CRM, o której warto pamiętać.

 5. Program CRM - analiza
  Analiza konkurencji - w dzisiejszych czasach, gdy nowe firmy i przedsiębiorstwa z różnych branż wyrastają jak grzyby po deszczu, warto zrobić dokładne rozeznanie rynku, aby zaoferować produkt lub usługę, która wyróżniałaby dane przedsiębiorstwo na tle konkurencyjnych podmiotów. Narzędzie CRM świetnie się do tego nadaje.