Artykuł Dodaj artykuł

Jak wyznaczyć wysokość sumy ubezpieczenia?

Ubezpieczenie na życie to niezawodny sposób zabezpieczenia przyszłości finansowej swojej rodziny. W przypadku śmierci ubezpieczonego, rodzina otrzyma świadczenie z tytułu zgonu, które będzie mogła wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów pogrzebu.

Ubezpieczenie na życie to niezawodny sposób zabezpieczenia przyszłości finansowej swojej rodziny. W przypadku śmierci ubezpieczonego, rodzina otrzyma świadczenie z tytułu zgonu, które będzie mogła wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów pogrzebu. Chociaż obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów planów ubezpieczenia na życie zaspokajających wszelkie potrzeby, sposób obliczania sumy ubezpieczenia i składki pozostają niezmienne w każdej polisie. Jakiej sumy ubezpieczenia potrzebujesz? W jaki sposób obliczana jest składka dla wybranej sumy ubezpieczenia? Przyjrzyjmy się temu.

suma gwarancyjna

1. Co to jest suma gwarancyjna?

Suma gwarancyjna to gwarantowana kwota, którą beneficjent polisy na życie otrzyma w przypadku śmierci ubezpieczonego. Suma gwarancyjna jest również znana jako pokrycie lub ochrona polisy ubezpieczeniowej.

2. W jaki sposób obliczana jest suma gwarancyjna?

Istnieje wiele różnych sposobów obliczania sumy ubezpieczenia polisy na życie. Jedną z najpopularniejszych metod jest obliczanie sumy ubezpieczenia na podstawie obecnych i przyszłych wydatków, zarobków oraz wieku ubezpieczonego.

Pomaga ona w obliczeniu wartości skapitalizowanej w oparciu o aktualną inflację. W Internecie można znaleźć kalkulatory Human Life Value i na tej podstawie wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia.

3. Co to jest składka na ubezpieczenie na życie?

Składka polisy ubezpieczeniowej na życie to jednorazowy lub powtarzający się wydatek, który ponosisz w związku z polisą. Polisa będzie ważna do momentu opłacenia składki zgodnie z wytycznymi ubezpieczyciela.

Większość ubezpieczycieli umożliwia wybór częstotliwości opłacania składek: miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, rocznie lub jednorazowo.

4. Jak obliczana jest składka?

Kalkulacja składki zależy od kilku czynników. Firmy ubezpieczeniowe mają dział underwriting, który oblicza wysokość składki. Każda osoba ubiegająca się o polisę na życie musi przejść przez ten proces.

5. Czynniki wpływające na wysokość składki

Niektóre z najważniejszych czynników wpływających na wysokość składki ubezpieczenia na życie: rodzaj planu ubezpieczenia, suma gwarancyjna, wiek, okres obowiązywania polisy, aktualny stan zdrowia.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze sumy ubezpieczenia?

Przede wszystkim jednorazowe wydatki rodziny. Mogą to być niespłacone długi, kredyty hipoteczne, pożyczki osobiste, kredyty mieszkaniowe, kredyty edukacyjne, płatności kartą kredytową, które można spłacić w formie ryczałtu.

Odejmij zobowiązania od aktywów, a otrzymasz aktywa netto dostępne dla Twojej rodziny, niezbędne do pokrycia ewentualnych kosztów pogrzebu, opłat za czynsz itp.

Oblicz roczne wydatki rodziny. Aby mieć pewność, że wszystkie potrzeby finansowe rodziny zostaną zaspokojone, ważne jest, aby podczas obliczania sumy ubezpieczenia obliczyć wysokość jej rocznych wydatki. Obejmują one rachunki za żywność, elektryczność, czesne, inne opłaty za media, które należy opłacać co miesiąc, a następnie pomnożyć je przez 12, aby otrzymać roczny wydatek netto.

Przy ustalaniu sumy ubezpieczenia na polisę na życie należy wziąć pod uwagę liczbę lat, przez które chcemy zapewnić rodzinie ochronę. Pomnóż roczne wydatki swojej rodziny przez tę liczbę, a następnie dodaj ją do zobowiązań netto, aby uzyskać przybliżoną sumę ubezpieczenia. Jeśli uważasz, że ustalona suma ubezpieczenia nie będzie wystarczająca, możesz ją podwyższyć. W tym celu należy jednak być gotowym na zapłacenie wyższej składki.

W każdej z powyższych kwestii chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z naszym specjalistą w dzielnicy Warszawa Bemowo. Więcej informacji pod linkiem: https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-na-zycie-warszawa-bemowo/