Wynik wyszukiwania

 
Ekokredyt – na czym polega i kto może z niego skorzystać? zdjęcie

Ekokredyt – na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Banki coraz częściej oferują kredyty, dzięki którym można sfinansować inwestycje proekologiczne na preferencyjnych zasadach. Dotyczy to zarówno wyposażenia domu w nowoczesne technologie grzewcze, budowy budynku energo-oszczędnego, jak i nawet zakupu samochodu hybrydowego.

Czytaj więcej

 

Inwestycja w aparthotel – jak uzyskać zwrot na poziomie 8% rocznie

Niski poziom stóp procentowych sprawia, że nasze pieniądze na kontach oszczędnościowych czy lokatach zamiast zarabiać tracą na wartości. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularne stają się aparthotele i condohotele, które bez niepotrzebnego ryzyka umożliwiają zwrot z inwestycji na poziomie 4-8% rocznie.

Czytaj więcej

 
Sejf biurowy do firmy i domu zdjęcie

Sejf biurowy do firmy i domu

Chyba nikomu nie trzeba przypominać jak ważne jest zabezpieczenie cennych przedmiotów czy dokumentów. Nikt z Was nie chce by dostały się one w niepowołane ręce. Jednak nie chcesz do tego celu używać skrytek bankowych, bo potrzebujesz mieć je blisko siebie. Dlatego inwestycja w sejf to konieczność, która zapewni Ci spokój i bezpieczne przechowywanie.

Czytaj więcej

 
Wzajemna relacja odpowiedzialności w procesie budowlanym – kluczowe zagadnienia dla wykonawców zdjęcie

Wzajemna relacja odpowiedzialności w procesie budowlanym – kluczowe zagadnienia dla wykonawców

Przedstawiciele firm wykonawczych, realizujących inwestycje budowlane, niejednokrotnie spotykają się z problematyką nadmiaru odpowiedzialności narzucanej na nich przez inwestorów. Wiąże się to z ponoszeniem większego ryzyka, zarówno pod względem prawnym, finansowym, jak i technicznym.   

Czytaj więcej

 
Trwała utrata wartości inwestycji długoterminowych zdjęcie

Trwała utrata wartości inwestycji długoterminowych

Inwestycje to przede wszystkim aktywa finansowe, nieruchomości oraz wartości niematerialne i prawne, które służą osiągnięciu korzyści ekonomicznych przez jednostkę. 

Czytaj więcej

 
W co inwestują polscy 30- i 40-latkowe oraz osoby starsze? zdjęcie

W co inwestują polscy 30- i 40-latkowe oraz osoby starsze?

Z badania przeprowadzonego przez Assay Index wynika, że ok. 56% Polaków ma oszczędności. Większość z nich trzyma pieniądze na lokatach bankowych, co w obliczu rosnącej inflacji i niskich stóp procentowych jest najmniej rentowną formą inwestycji.

Czytaj więcej

 
Zainwestuj w swoją przyszłość z kredytem gotówkowym zdjęcie

Zainwestuj w swoją przyszłość z kredytem gotówkowym

Dodatkowa gotówka może przydać się w różnych sytuacjach. Obecnie kredyty bankowe wykorzystywane są przez nas przy różnych okazjach, a jedną z nich jest chęć rozwoju osobistego. Inwestycja w siebie, czyli zadbanie o własne umiejętności lub kompetencje, to zawsze dobry pomysł, gdyż dzięki temu będziemy mogli znaleźć lepszą pracę lub zyskać większy komfort codziennego życia. 

Czytaj więcej

 
Nowy rok pod znakiem kredytów mieszkaniowych zdjęcie

Nowy rok pod znakiem kredytów mieszkaniowych

Boom na rynku kredytów mieszkaniowych trwa. Miniony rok był rekordowy pod względem liczby udzielonych pożyczek hipotecznych, jak i średniej kwoty zobowiązania.

Czytaj więcej

 
Możliwości inwestycyjne dla MSP zdjęcie

Możliwości inwestycyjne dla MSP

Kończąc rok podatkowy i bilansowy przedsiębiorcy obliczają wysokość wypracowanego przez firmę zysku. Większość z nich stoi przed trudną decyzją wyboru optymalnego sposobu wykorzystania w przyszłych latach wypracowanego kapitału. 

Czytaj więcej

 
Zakup mieszkania na kredyt - czy warto? Jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości. Raport ZFPF zdjęcie

Zakup mieszkania na kredyt - czy warto? Jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości. Raport ZFPF

Zastanawiasz się, czy kupno mieszkania na kredyt w obecnej sytuacji to dobry pomysł?

Czytaj więcej

 
Eko-pożyczka, czyli jak sfinansować „zielony” remont mieszkania lub budowę eko-domu zdjęcie

Eko-pożyczka, czyli jak sfinansować „zielony” remont mieszkania lub budowę eko-domu

Mamy oficjalnie wiosnę. To tradycyjnie okres, w którym rozpoczynamy remonty, przeróbki naszych czterech kątów czy budowę wymarzonego domu. Podczas takich prac warto rozważyć opcje, dzięki którym będziemy płacić mniejsze koszty utrzymania i jednocześnie będziemy mogli zadbać o środowisko.

Czytaj więcej

 
Dochodowe cztery kąty zdjęcie

Dochodowe cztery kąty

Zainwestować w mieszkanie można na dwa sposoby – albo kupić z przeznaczeniem na wynajem, albo po to, żeby w przyszłości sprzedać je po wyższej cenie.

Czytaj więcej

 
Doradcy finansowi zwiększyli sprzedaż inwestycji zdjęcie

Doradcy finansowi zwiększyli sprzedaż inwestycji

W trudnym dla branży doradztwa finansowego IV kwartale 2012 roku firmy zrzeszone w Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) udzieliły kredytów hipotecznych o łącznej wartości 2,87 mld PLN oraz sprzedały produkty inwestycyjne za kwotę 1,82 mld PLN.

Czytaj więcej

 

Jak inwestować w fundusze w niestabilnych czasach

Sytuacja na polskim parkiecie w ciągu ostatnich kliku miesięcy nie była korzystna dla inwestorów. Akcje niektórych spółek zostały przecenione nawet o kilkadziesiąt procent.

Czytaj więcej

 
Wiem jak pozyskać kapitał zdjęcie

Wiem jak pozyskać kapitał

Polscy przedsiębiorcy niezwykle chętnie korzystają z porad ekspertów w tematach pozyskiwania kapitału na inwestycje i rozwoju własnej firmy. Dowodzi temu duża frekwencja na konferencjach i szkoleniach organizowanych przez firmy konsultingowe.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 61