Wynik wyszukiwania

 
Czy opłaca się założyć konto oszczędnościowe? zdjęcie

Czy opłaca się założyć konto oszczędnościowe?

Konta oszczędnościowe zwykle nic nie kosztują, a mogą przynieść wymierne zyski. Ostatnimi czasy stały się mniej popularne, ale nadal stanowią jedne z najchętniej zakładanych rachunków bankowych. Dowiedz się, jak dużo można zarobić na koncie oszczędnościowym.

Czytaj więcej

 
Dzień Dziecka 2021: to dziecinnie proste, czyli jak uchronić naszą pociechę przed długami w dorosłym życiu? zdjęcie

Dzień Dziecka 2021: to dziecinnie proste, czyli jak uchronić naszą pociechę przed długami w dorosłym życiu?

Jak pokazuje badanie Intrum, co 3. osoba w Polsce przyznaje, że otrzymała niewystarczającą wiedzę na temat finansów, by móc swobodnie zarządzać swoimi pieniędzmi i potrzebuje wsparcia osób trzecich w tym obszarze.

Czytaj więcej

 
Trzymasz oszczędności na ROR – dajesz bankowi w prezencie 41 000 zł zdjęcie

Trzymasz oszczędności na ROR – dajesz bankowi w prezencie 41 000 zł

Niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawiło, że wielu Polaków trzyma oszczędności na zwykłym, nieoprocentowanym rachunku osobistym. Z wyliczeń Expandera wynika, że udział lokat bankowych spadł do najniższego poziomu w historii i wynosi niecałe 39%, co powoduje ogromne straty dla oszczędzających

Czytaj więcej

 
Jak założyć konto oszczędnościowe? zdjęcie

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Chociaż większość Polaków odkłada środki z myślą o zapewnieniu finansowego bezpieczeństwa, zaledwie 13 proc. rodaków robi to systematycznie. 

Czytaj więcej

 
Zero waste – „moda”, która pozwala uratować domowy budżet. Antykryzysowy Finansowy Poradnik Intrum cz. 3. zdjęcie

Zero waste – „moda”, która pozwala uratować domowy budżet. Antykryzysowy Finansowy Poradnik Intrum cz. 3.

Poduszka finansowa, jaką możemy zbudować regularnie oszczędzając, daje nam bezpieczeństwo w nieprzewidzianych, „awaryjnych” sytuacjach.

Czytaj więcej

 
Polscy rodzice obawiają się o przyszłość finansową swoich dzieci. Czy słusznie? zdjęcie

Polscy rodzice obawiają się o przyszłość finansową swoich dzieci. Czy słusznie?

Jak wynika z raportu Intrum „European Consumer Payment Report 2019”, priorytetem dla polskich konsumentów jest zapewnienie własnym dzieciom wygodnego i dostatniego życia.

Czytaj więcej

 
Fundusze inwestycyjne - czyli co zrobić z oszczędnościami? zdjęcie

Fundusze inwestycyjne - czyli co zrobić z oszczędnościami?

Wiele osób zastanawia się co robić z zaoszczędzonymi pieniędzmi. Trzymać w skarpecie? W banku? Na koncie oszczędnościowym? Na lokacie? Być może postawić na to, że reprezentacja Polski wygra EURO 2020 i zainkasować ogromny majątek, gdyby przypadkiem się udało?

Czytaj więcej

 
Liczba Polaków aktywnie oszczędzających na IKE najwyższa od 10 lat zdjęcie

Liczba Polaków aktywnie oszczędzających na IKE najwyższa od 10 lat

Coraz więcej Polaków dobrowolnie oszczędza na emeryturę. W ubiegłym roku wpłaty na IKE dokonało 313 tys. osób. To najwięcej od 2007 r. 

Czytaj więcej

 
A czy ty odkładasz pieniądze na czarną godzinę? zdjęcie

A czy ty odkładasz pieniądze na czarną godzinę?

4 150 zł – to średnia minimalna kwota, którą Polacy chcieliby mieć na czarną godzinę. Jest to o 900 zł więcej, niż chcieliśmy mieć na tę okoliczność w roku ubiegłym. Największe wymagania względem wysokości zgromadzonych oszczędności mają osoby po czterdziestce mające dzieci. A ile wystarczyłoby tobie?

Czytaj więcej

 
Społecznościowa wymiana walut szansą na większe oszczędności zdjęcie

Społecznościowa wymiana walut szansą na większe oszczędności

Oszczędzanie na wymianie walut znajduje się w kręgu zainteresować coraz większej grupy osób. Warto zatem zrobić wszystko, aby dać sobie możliwość zaoszczędzenia. Do oszczędzania na wymianie walut wystarczy bowiem jedynie podjęcie odpowiedniej decyzji.

Czytaj więcej

 
Bez tego nie masz szans na kredyt hipoteczny zdjęcie

Bez tego nie masz szans na kredyt hipoteczny

Wkład własny i zdolność kredytowa to dwie najważniejsze kwestie przy ubieganiu się o kredyt. Bez środków własnych i odpowiednich dochodów nie otrzymamy kredytu. O ile, łatwo jest wyliczyć ile oszczędności będzie potrzebnych, jako wkład własny do kredytu, o tyle ze zdolnością kredytową jest już trudniej, bowiem wpływa na nią kilka ważnych czynników.  

Czytaj więcej

 
3 sposoby na oszczędności w firmie dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów zdjęcie

3 sposoby na oszczędności w firmie dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów

Redukcja kosztów i optymalizacja procesów w firmie to obecnie podstawa przewagi konkurencyjnej. Nie wystarczy oferować dobrego produktu czy usługi. Trzeba jeszcze robić to szybko i stosunkowo tanio.

Czytaj więcej

 
Czym charakteryzują się pożyczki ratalne według modelu skandynawskiego zdjęcie

Czym charakteryzują się pożyczki ratalne według modelu skandynawskiego

Większość z nas przynajmniej raz w życiu zaciąga pożyczkę lub decyduje się na kredyt. Nie ma w tym nic dziwnego - trudno jest bowiem spełnić wszystkie swoje marzenia i plany wyłącznie z oszczędności.

Czytaj więcej

 

Produkty ubezpieczeniowo-oszczędnościowe w Polsce – analiza na tle wprowadzonych zmian w OFE

W najbliższych latach, segment produktów oferowanych w III filarze będzie podlegał bardzo dynamicznemu, dwucyfrowemu wzrostowi. Dodatkowym wyzwaniem przed jakim stoją obecnie ubezpieczyciele, to profesjonalizacja doradztwa, które ma się przyczynić do większego zaufania społecznego do samej branży.  

Czytaj więcej

 

Skalkuluj swoje oszczędności

Z nami zaoszczędzisz – to w obecnych czasach często wykorzystywane hasło. Ile – pytają właściciele biur. Black Point zamieścił na swojej stronie kalkulator oszczędności – narzędzie internetowe, które w prosty sposób umożliwia obliczenie kwoty, jaką można zaoszczędzić wykorzystując do drukowania w biurze materiały alternatywne.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 196