Pożyczka hipoteczna to niezbyt popularny produkt bankowy, który jednak może okazać się bardzo użyteczny. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl opisują jego najważniejsze zasady.
Na każdym rynku panuje duża konkurencyjność, co jest dotkliwe szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bez względu na to, czy mają klientów i zamówienia, czy nie, muszą co miesiąc odprowadzać składki i podatki. Niestety dla wielu z nich jest to gwóźdź do trumny. Zamiast jednak przez zaległości doprowadzić do upadłości firmy, lepiej zastanowić się, czy nie lepsza byłaby pożyczka na uregulowanie zaległości.
Pismem z 3 kwietnia 2020 r. Rzecznik MŚP zwrócił się do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o niezwłoczne udzielenie wiążącej informacji i wyjaśnień w kwestii wątpliwości co do możliwości skorzystania z pożyczki w wysokości do 5000 zł, będącej jednym z instrumentów pomocowych przewidzianych tzw. Tarczą Antykryzysową.
Szukając szybkiego wsparcia finansowego w postaci chwilówki czy innej pożyczki online stawiamy zazwyczaj na nowoczesne technologie, czyli na Internet i mobilne aplikacje pożyczkowe.
Według raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance co piąty kredyt na mieszkanie wnioskowany w Warszawie nie przekracza 200 tys. zł.
Kiedy zastanawiamy się nad wyborem kierunku na nasz kolejny wakacyjny wyjazd, dobrze byłoby poczynić założenie, ile chcemy przeznaczyć na ten cel i jak chcemy to sfinansować. Jedną z możliwości jest bowiem pożyczka na wakacje. Ile kosztuje i gdzie znaleźć najlepszą ofertę? O tym piszemy poniżej.
Coraz większa część społeczeństwa jest zadłużona, a wiele swoje zadłużenie zawdzięcza złym decyzjom finansowym. Dlatego tak ważne jest, by pilnować swoich wyborów zwłaszcza w kwestiach wszelkich pożyczek.
Mimo wzrostu zainteresowania klientów produktami pożyczkowymi, w I połowie 2020 liczba udzielonych pożyczek spadła o 38% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku – wynika z badań Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Ponad 70% wniosków nie spełniło kryteriów niezbędnych do przyznania pożyczki.
Boom na rynku kredytów mieszkaniowych trwa. Miniony rok był rekordowy pod względem liczby udzielonych pożyczek hipotecznych, jak i średniej kwoty zobowiązania.
Każdy z nas potrzebuje pieniędzy. Na opłacenie rachunków, na zakupy, na naprawę auta, na zaliczkę za wakacyjny wyjazd. Zazwyczaj gdy potrzebujemy pieniędzy po prostu sięgamy po fundusze zgromadzone na naszym rachunku bankowym - w dzisiejszych czasach mało kto nie korzysta z konta bankowego i operuje jedynie gotówką. Co jednak zrobić, gdy środki zgromadzone na koncie okazują się niewystarczające? Gdy chcemy poczynić dużą inwestycję albo kupić coś drogiego jak najszybciej? W takich sytuacjach można pieniądze pożyczyć.
Niespodziewane sytuacje i zdarzenia, takie jak awaria samochodu czy zalane mieszkanie, które wymagają od nas większych nakładów finansowych, sprawiają, że szukamy różnych alternatyw zdobycia gotówki.
Ktoś, kto studiuje dziennie, rzadko kiedy może pozwolić sobie na pracę na cały etat. Źródłem dochodu jest stypendium, praca na pół etatu lub finansowe wsparcie otrzymywane od rodziny.
Zakup mieszkania to decyzja na wiele długich lat, dlatego nie warto kierować się emocjami i pośpiechem. Na co zwrócić uwagę w mieszkaniu? Czego dowiedzieć się od właścicieli, aby uniknąć dodatkowych kosztów?
Jeszcze do niedawna, uzyskanie kredytu całkowicie przez internet, nie było tak oczywiste.
Pożyczki pozabankowe w ostatnich latach uległy wielu przeobrażeniom. Zmieniły się ich zasady, przez co stały się przystępniejsze dla klienta. Dodatkowo na rynku pojawiło się wiele nowych firm, dzięki czemu teraz wybór jest ogromny.