Artykuł Dodaj artykuł

ZETO z APP

Polskie rozwiązanie informatyczne obejmujące całą działalność firmy wdrożyła grupa APP. Oprogramowanie wdrożone przez poznańskie ZETO to 50 licencji systemu Impuls 5 dla całej grupy kapitałowej Auto Plast Produkt S.A. i szereg modułów obejmujących różne działy Firmy: od finansów, księgowości i kosztów, sprzedaż aż po portal korporacyjny i rozwiązania dla sprzedawców. 

Polskie rozwiązanie informatyczne obejmujące całą działalność firmy wdrożyła grupa APP. Oprogramowanie wdrożone przez poznańskie ZETO to 50 licencji systemu Impuls 5 dla całej grupy kapitałowej Auto Plast Produkt S.A. i szereg modułów obejmujących różne działy Firmy: od finansów, księgowości i kosztów, sprzedaż  aż po portal korporacyjny i rozwiązania dla sprzedawców.

Impuls 5 to oryginalne, polskie rozwiązanie informatyczne, które idealnie wkomponowuje się w polskie realia rynkowe i zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Jedną z jego największych zalet jest fakt, iż można je dostosować do każdej firmy, jej specyficznych potrzeb czy branży bowiem składa się z modułów, które klient zamawia dokładnie według swoich wymagań.

Nowe rozwiązanie dla APP musiało zaspokajać wszystkie informatyczne i funkcjonalne potrzeby klienta i takim rozwiązaniem okazał się system Impuls 5.

Zakres wdrożenia obejmował następujące moduły:

- Finanse – Księgowość - Koszty - FKK
- Środki trwałe
- Intrastat
- Kadry/Płace/Podatek - KPP
- Gospodarka Magazynowa - GM
- Dystrybucja/Sprzedaż – DS
- CRM
- oraz w pełni zintegrowany z systemem portal korporacyjny.

Szczególna trudność w konstrukcji systemu wiązała się z tym, że klient prowadzi swą działalność w ramach pięciu odrębnych firm. Auto-Plast Produkt jako spółka główna koordynuje działania pozostałych czterech. Ale to nie koniec, spółka główna współpracuje z dwiema zewnętrznymi na zasadzie franszyzy, firma handlowa (APP sp. z o.o.) prowadzi działalność w oparciu o przedstawicieli handlowych a Ci z kolei prowadzą własną działalność gospodarczą. Wszystko to musiał uwzględniać  wdrażany przez ZETO system.

Osią oprogramowania jest portal korporacyjny z modułem zamówień internetowych.  Regulowany przez logowanie dostęp pozwala handlowcom na wgląd w te informacje, które są niezbędne dla realizacji zamówienia i sprawnego działania. Takie innowacyjne rozwiązanie wyeliminowało koszty związane zakupem licencji dla wszystkich przedstawicieli handlowych i otworzyło możliwość korzystania z portalu nie tylko pracownikom ale także klientom, którzy mogą składać za jego pośrednictwem zamówienia mając od razu dostęp do informacji tj. status realizacji swojego zamówienia, własne faktury czy też historię własnych zamówień. Wiadomym jest, iż w obecnych czasach to informacja rządzi światem i niejednokrotnie decyduje o losach Firm. Narzędzia udostępnione przez Portal Korporacyjny połączony z systemem ERP tj. raportowanie i analizy działań handlowców, możliwość bieżącego monitoringu sprzedaży stanowią idealne środowisko dla Dyrektora Handlowego, który za jego pośrednictwem może dokonywać analiz, reagować na trendy i podejmować strategiczne dla Firmy decyzje. 

Wprowadzenie systemu Impuls w naszej grupie firm można porównać do przesiadki z Windowsa 98 na najnowszą „siódemkę” mówi dyrektor finansowy APP Leszek Zakrzewski. Lepiej i sprawniej współpracujemy teraz zarówno z dostawcami jak i odbiorcami. Portal – będący oryginalnym rozwiązaniem ZETO Poznań - usprawnił współpracę z klientami i zracjonalizował koszty ich obsługi – dodaje dyrektor. Jego zdaniem usprawniony obieg danych przyczynił się też do lepszego i nowocześniejszego zarządzania firmą.

System Impuls5 to w 100% polskie rozwiązanie usprawniające i przebudowujące zarządzanie firmą.

System jest całkowicie zgodny z polskim prawem i ustawodawstwem, przygotowany na szybkie zmiany krajowego prawodawstwa jak również na potrzeby funkcjonalne Klienta. System cały czas intensywnie się rozwija. Nieustannie badane są potrzeby Klientów, śledzone są zmiany w technologiach i wyszukiwane  optymalne rozwiązania funkcjonalne.

Oparcie systemu na jednej wspólnej bazie integruje informację w firmie. Dane pojawiają się w systemie w czasie rzeczywistym dla wszystkich uprawnionych użytkowników.

Impuls5 to rozwiązanie kompletne, obejmujące wszelkie aspekty działalności firmy od produkcji przez planowanie, harmonogramowanie, interaktywny wykres Gantta, kadry i płace, zakupy i gospodarkę magazynową, dystrybucję po finanse i księgowość … i wiele innych. System jest ciągle rozwijany i wzbogacany o nowe funkcjonalności a nad jego ciągłym rozwojem  czuwa sztab programistów, których celem jest nadążanie za zmieniającymi się realiami rynkowymi, nowinkami (e-faktury) tak aby mogły być one odzwierciedlone w systemie.

System łatwo się rozbudowuje, można nim objąć wszelkie działy firmy. Jest też łatwo skalowalny i elastyczny. Rośnie wraz z firmą. Dziś niewykorzystane jego funkcjonalności mogą być zaimplementowane w przyszłości. Daje to stabilność rozwiązania oraz przewidywalność inwestycji.

ZETO to jeden nielicznych dostawców systemów klasy ERP, który ma w swojej ofercie usługę outsourcingu systemu co stanowi atrakcyjną formę finansowania inwestycji i zarządzania systemem. Usługa ta jest odpowiedzią na popyt ze strony klientów, którzy chcą posiadać system spełniający ich potrzeby funkcjonalne i mieć możliwość sfinansowania zakupu z rozłożeniem płatności w czasie a przerzucając odpowiedzialność za jego funkcjonowanie na ZETO kupują tym samym „święty spokój” by móc skupić się tylko i wyłącznie na swojej działalności produkcyjnej czy tez handlowej.

Inne atuty Impulsu to doskonale rozwinięty moduł produkcyjny, efektywne zarządzanie zamówieniami, analiza procesów biznesowych, synchronizacja, automatyzacja wprowadzania danych, synchronizacja zamówień, wycen i raportowania.

Dzięki zastosowaniu Impulsu5 firma nie tylko skutecznie zarządza swymi finansami, ale również – dzięki ograniczeniu przestojów linii produkcyjnych, kosztów utrzymania zapasów, kosztów produkcji oraz błędów w rejestrach danych optymalizuje wykorzystanie potencjału przedsiębiorstwa.

Podobne artykuły