Wynik wyszukiwania

 
Zero waste – „moda”, która pozwala uratować domowy budżet. Antykryzysowy Finansowy Poradnik Intrum cz. 3. zdjęcie

Zero waste – „moda”, która pozwala uratować domowy budżet. Antykryzysowy Finansowy Poradnik Intrum cz. 3.

Poduszka finansowa, jaką możemy zbudować regularnie oszczędzając, daje nam bezpieczeństwo w nieprzewidzianych, „awaryjnych” sytuacjach.

Czytaj więcej

 
Dzień bez Długów 2020: jak uniknąć problemów finansowych w korona-kryzysie. Poradnik zdjęcie

Dzień bez Długów 2020: jak uniknąć problemów finansowych w korona-kryzysie. Poradnik

O pieniądzach nie rozmawia się w towarzystwie, a długi to temat wstydliwy. Niestety, takie przekonania ciągle pokutują w naszym społeczeństwie.

Czytaj więcej

 
Jak mądrze zarządzać finansami na studiach? Poradnik dla „pierwszaka” zdjęcie

Jak mądrze zarządzać finansami na studiach? Poradnik dla „pierwszaka”

Już za moment październik, a wraz z nim kolejne roczniki czeka rozpoczęcie ważnego etapu w życiu, jakim są studia. Dla wielu młodych-dorosłych ten moment wiąże się również ze zrobieniem kolejnego kroku w dorosłość – samodzielnym zarządzaniem finansami. 

Czytaj więcej

 
Młodzi przedsiębiorcy vs papierologia – jak generacja Z wpłynie na rynek księgowości? zdjęcie

Młodzi przedsiębiorcy vs papierologia – jak generacja Z wpłynie na rynek księgowości?

Zdolni, kreatywni i wychowani w świecie nowych technologii – pokolenie Z powoli stawia swoje pierwsze kroki w świecie biznesu i z pewnością mocno w nim namiesza. Jakie będą firmy zarządzane przez Zillenialsów? Czy współczesne usługi księgowe i kadrowe spełniają wymagania młodych przedsiębiorców?  

Czytaj więcej

 
Poradnik finansowy last minute, czyli jak robić świąteczne zakupy, aby nie wpaść w długi zdjęcie

Poradnik finansowy last minute, czyli jak robić świąteczne zakupy, aby nie wpaść w długi

Black Friday, czyli dzień wyprzedaży obchodzony również w Polsce, rozpoczął tradycyjnie okres przygotowań do Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej

 
Kwota wolna od podatku 2019 - czyli kiedy rozliczenie PIT nie jest wymagane zdjęcie

Kwota wolna od podatku 2019 - czyli kiedy rozliczenie PIT nie jest wymagane

Roczne rozliczenie PIT jest powszechnym obowiązkiem, który co roku dotyczy niemal każdego z nas. Niemal, bo reguła ta ma jednak pewne wyjątki. Podatku nie muszą zapłacić między innymi osoby, które osiągnęły dochód podlegający zwolnieniu, lub od którego został zaniechany pobór podatku na podstawie rozporządzenia.  

Czytaj więcej

 
Na GPW bez zmian, rynki czekają na decyzję EBC zdjęcie

Na GPW bez zmian, rynki czekają na decyzję EBC

Po środowym zamknięciu sesji na GPW praktycznie na zero (WIG – 0,02%), w czwartek warszawski parkiet jak na razie znów stoi w miejscu i zachowuje się tym samym gorzej od swoich zachodnich i zaoceanicznych odpowiedników.

Czytaj więcej

 

W oczekiwaniu na RPP

Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie, podobnie zresztą jak i ta na całym światowym rynku akcji zakończyła się mniej więcej na zero. Indeks WIG urósł o 0,11%, indeks WIG20 stracił na wartości 0,02%, a obroty na GPW były zbliżone do 765 mln zł.

Czytaj więcej

 

Korygowanie kosztów w przypadku nieterminowej zapłaty

Po trzech latach od wprowadzenia przepisów nakładających obowiązek korygowania kosztów podatkowych wynikających z nieopłaconych faktur, Ministerstwo Finansów wycofuje się z tego pomysłu.

Czytaj więcej

 
Nowy VAT bez zaskoczeń zdjęcie

Nowy VAT bez zaskoczeń

Coraz bliżej do 1 stycznia, daty od której będą obowiązywać nowe stawki VAT na poziomie 5, 8 i 23 proc. Przedsiębiorcy muszą się przygotować na godzinę zero, by w nowym roku 2011 prowadzić działalność bez przestojów.

Czytaj więcej

 
Sądy będą wykreślać firmy z KRS zdjęcie

Sądy będą wykreślać firmy z KRS

Do końca czerwca przedsiębiorcy mają czas na to, by dopełnić wszelkich zaległych obowiązków rejestracyjnych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Czytaj więcej

 
Inspektor skarbówki - ma więcej uprawnień niż myślisz? zdjęcie

Inspektor skarbówki - ma więcej uprawnień niż myślisz?

Kontrola skarbówki w firmie? Każdy przedsiębiorca musi być na nią gotowy – fiskus sprawdza w ten sposób czy w firmie realizowane są obowiązki podatkowe. Po otrzymaniu zawiadomienia o kontroli nawet najbardziej uczciwi szefowie dostają gęsiej skórki. Zanim inspektor przekroczy próg Twojej firmy, zobacz jakie ma uprawnienia. A jest ich całkiem sporo – także jeśli chodzi o ... środki przymusu bezpośredniego!

Czytaj więcej

 

Jak i gdzie polskie firmy optymalizują podatki?

Choć pojęcie optymalizacji podatkowej nie doczekało się jeszcze jednoznacznej definicji w polskim prawie podatkowym, to w powszechnej opinii, zwłaszcza organów skarbowych, kojarzone jest z czymś nielegalnym i nieetycznym.

Czytaj więcej

 
Niższa inflacja daje nadzieję na obniżkę stóp procentowych zdjęcie

Niższa inflacja daje nadzieję na obniżkę stóp procentowych

Przedstawione dziś przez GUS dane o lipcowej inflacji, która to okazała się być niższą zarówno od tej oczekiwanej, jak i od tej zanotowanej w czerwcu są pozytywne z punktu widzenia zadłużonych w naszej walucie, w tym z racji skali przede wszystkim tych spłacających raty kredytów mieszkaniowych.

Czytaj więcej

 
Grecki optymizm zdjęcie

Grecki optymizm

Ostatnia w tym miesiącu sesja na globalnych rynkach akcyjnych rozpoczęła się od wzrostów. Inwestorzy zareagowali wyraźnymi zakupami na wczorajsze słowa szefa Eurogrupy (Jean-Claude Juncker) o tym, że przywódcy Unii Europejskiej do końca czerwca zdecydują o przyznaniu dodatkowej pomocy Grecji oraz o tym, że pełna restrukturyzacja długu tego kraju jest wykluczona. UE zdecyduje o kształcie pomocy po zakończeniu trwającej w Helledzie inspekcji ze strony przedstawicieli: Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Unii Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego, co ma nastąpić w najbliższych dniach. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 17