Wynik wyszukiwania

 
Czym jest lokata rentierska i kiedy warto ją otworzyć? zdjęcie

Czym jest lokata rentierska i kiedy warto ją otworzyć?

Lokata rentierska umożliwia dostęp do wypracowanych odsetek, podczas gdy okres trwania lokaty jeszcze się nie zakończył. Jest to ciekawa propozycja dla osób dysponujących sporym kapitałem. 

Czytaj więcej

 
Jakie są główne zalety oszczędzania na lokatach bankowych? zdjęcie

Jakie są główne zalety oszczędzania na lokatach bankowych?

Lokata bankowa jest inwestycją własnych nadwyżek pieniężnych. Jest to umowa pomiędzy bankiem a klientem na podstawie, której klient deponuje swoje pieniądze na rachunku bankowym, dzięki czemu bank rozporządza nimi, a po upływie czasu, na jaki umowa została zawarta, bank jest zobowiązany do oddania pieniędzy wraz z umownymi odsetkami.

Czytaj więcej

 
Trzymasz oszczędności na ROR – dajesz bankowi w prezencie 41 000 zł zdjęcie

Trzymasz oszczędności na ROR – dajesz bankowi w prezencie 41 000 zł

Niskie oprocentowanie lokat bankowych sprawiło, że wielu Polaków trzyma oszczędności na zwykłym, nieoprocentowanym rachunku osobistym. Z wyliczeń Expandera wynika, że udział lokat bankowych spadł do najniższego poziomu w historii i wynosi niecałe 39%, co powoduje ogromne straty dla oszczędzających

Czytaj więcej

 
Oszczędzanie na lokacie – opłaca się czy nie? zdjęcie

Oszczędzanie na lokacie – opłaca się czy nie?

Jeszcze kilka lat temu nie było wątpliwości czy oszczędzanie na lokacie się opłaca. Wszyscy wybierali je, ponieważ były bardzo wysoko oprocentowane i można było w łatwy sposób pomnożyć swoje oszczędności. 

Czytaj więcej

 
Lokaty coraz słabsze, a kredyty coraz droższe zdjęcie

Lokaty coraz słabsze, a kredyty coraz droższe

Banki zarabiają między innymi na tym, że pożyczają nam pieniądze na wyższy procent niż płacą swoim klientom na lokatach. 

Czytaj więcej

 
Kalkulator internetowy - finansowe narzędzie dla każdego zdjęcie

Kalkulator internetowy - finansowe narzędzie dla każdego

Kalkulatory finansowe pozwalają prognozować zyski i straty. Wysokość rat kredytu, odsetki lokaty bankowej czy zdolność kredytową dziś możemy obliczyć sami. Dzięki kalkulatorom zwiększa się nasza świadomość finansowa, na dodatek obliczenia przeprowadzić możemy w domowym zaciszu.  

Czytaj więcej

 
Polak oszczędza, ale niekoniecznie na starość zdjęcie

Polak oszczędza, ale niekoniecznie na starość

Zamiast pożyczać, wolimy oszczędzać. Co drugi Polak ma odłożone pieniądze w banku. I co najważniejsze, 86% z nas zna wysokość oprocentowania swoich oszczędności. Szkoda, że nadal nie odkładamy na życie na emeryturze.

Czytaj więcej

 

Czy lokata jest atrakcyjniejsza od obligacji?

Zarówno lokaty bankowe, jak i obligacje skarbowe, są uznawane za najbezpieczniejsze formy lokowania oszczędności. Co zatem powinna wybrać osoba poszukująca atrakcyjnego rozwiązania finansowego?

Czytaj więcej

 
Coraz więcej tracimy na rocznych lokatach zdjęcie

Coraz więcej tracimy na rocznych lokatach

W marcu realne oprocentowanie założonych rok wcześniej lokat było ujemne już trzeci miesiąc z rzędu. Jego 0,74% spadek był jednak o wiele silniejszy niż w styczniu i w lutym oraz zarazem najgłębszy od listopada 2008 r. Wszystkiemu winna inflacja, która jak się okazało była w marcu w ujęciu rocznym najwyższa od września 2008 r.

Czytaj więcej

 

Najczęstsze problemy podatkowe młodych przedsiębiorców

W zależności od prowadzonej działalności, nowo powstałe przedsiębiorstwo może wybrać różne metody rozliczania się z urzędem skarbowym. Mogą to być formy zryczałtowane, takie jak karta podatkowa czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub też zasady ogólne.

Czytaj więcej

 
Możliwości inwestycyjne dla MSP zdjęcie

Możliwości inwestycyjne dla MSP

Kończąc rok podatkowy i bilansowy przedsiębiorcy obliczają wysokość wypracowanego przez firmę zysku. Większość z nich stoi przed trudną decyzją wyboru optymalnego sposobu wykorzystania w przyszłych latach wypracowanego kapitału. 

Czytaj więcej

 
W banku warto negocjować zdjęcie

W banku warto negocjować

Decydując się na skorzystanie z usług bankowych najczęściej zaczynamy od zapoznania się z ich ofertą. Dzięki temu możemy wybrać najkorzystniejszą na rynku ofertę.

Czytaj więcej

 
Na jaką lokatę warto się zdecydować? zdjęcie

Na jaką lokatę warto się zdecydować?

Wielu Polaków decyduje się na pomnażanie oszczędności przy pomocy lokat. Jednak różnorodność i wielość ofert sprawia, że wybór tej najwłaściwszej staje się coraz trudniejszy. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) doradzają więc na jaką lokatę obecnie warto się zdecydować i na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego sposobu oszczędzania.

Czytaj więcej

 

Oszczędzanie na ROR lub w skarpecie to strata pieniędzy - Komentarz Głównego Analityka firmy Expander

Wielu Polaków trzyma swoje oszczędności na kontach osobistych lub w domu. W ten sposób wyrzucają pieniądze w błoto.

Czytaj więcej

 

Bliski zmierzch anty-belek

23 grudnia Senat przyjął nową ustawę okołobudżetową z poprawkami. Jeśli zostanie ona podpisana przez Prezydenta, będzie to równoznaczne z zatwierdzeniem końca lokat antypodatkowych i omijania tzw. „podatku Belki”.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 22