Artykuł Dodaj artykuł

Finał Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowści pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

61 najlepszych uczniów szkół średnich w Polsce walczyło w sobotę, 16 lutego w finale Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Zawody odbyły się w siedzibie organizatora i pomysłodawcy konkursu - Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie.

Asseco Business Solutions logo

61 najlepszych uczniów szkół średnich w Polsce walczyło w sobotę, 16 lutego w finale Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. Zawody odbyły się w siedzibie organizatora i pomysłodawcy konkursu - Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie. Nauczycieli wspiera firma Asseco Business Solutions.

- W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 6508 uczniów z 237 szkół z całej Polski Do III etapu zakwalifikowało się 68 uczestników, przy czym w finale wzięło udział 61 osób ze szkół z całego kraju. Najwięcej finalistów przyjechało z południowej i zachodniej Polski, nie brakowało jednak także osób z odległej Gdyni, Olsztyna, Białegostoku czy Poznania. Cieszy nas zainteresowanie młodzieży tematem tak trudnym jak rachunkowość i finanse, o czym świadczy prawie 90 proc. frekwencja wśród finalistów konkursu - mówią Marta Micał oraz Barbara Mikutra-Turek, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, współorganizatorki projektu.

Uczniowe mieli do wykonana zadanie, które polegało na opracowaniu i wykonaniu projektu realizacji prac z zakresu działalności firmy handlowej. Obszar tematyczny obejmował zagadnienia zakupu środków trwałych, zakupu i sprzedaży towarów, rozrachunków z tytułu wynagrodzeń, ustalenia podatku dochodowego i wyniku finansowego, sporządzenia zestawienia obrotów i sald oraz analizy poziomu finansowania działalności hurtowni przez źródła zewnętrzne. Autorem zadania była Bożena Padurek. autorka podręczników do rachunkowości.

Wszyscy uczniowe - uczesnicy konkursu otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w finale. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 12 marca. Gala rozdania nagród odbędzie się 19 marca w Zespole Szkół nr 2  w Rzeszowie.

Sponsorem głównym imprezy jest firma Asseco Business Solutions SA, która kontynuuje działania wspierającej konkurs od kilku już lat spółki WA-PRO, obecnie Pionu Biznesowego WA-PRO w strukturze Asseco BS.

Patronem merytorycznym jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Odział Podkarpacki w Rzeszowie i Politechnika Rzeszowska.

Funkcję sponsorów pełnią także: Centrum Doradztwa i Informacji Difin sp. z o. o. w Warszawie, Narodowy Bank Polski, Politechnika Rzeszowska, Poseł do Europarlamentu dr Mieczysław Janowski, Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie.

Patronami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Patroni medialni: Gazeta Finansowa, Miesięcznik Perspektywy, Portal Money.pl, Radio Rzeszów, Super Nowości oraz Tygodnik Cogito.

Więcej informacji na temat konkursu: www.zespolszkolnr2.rzeszow.pl oraz www.assecobs.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Asseco Business Solutions S.A.

Asseco Business Solutions SA jest jednym z czołowych producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw na rynku polskim. Firma oferuje systemy ERP dla wszystkich segmentów rynku (małych, średnich, dużych).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły